Mooi uitgevoerd Lenteconcert door koor en band

Zondag 30 maart 2025

Winterconcert in de lente


Bijzonder optreden door Boschveldband én Copernikkelkoor

Het had een winterconcert moeten zijn zoals voorgaande jaren maar er werd gekozen voor een later tijdstip dus werd het vanzelf een lenteconcert. Zo’n 15 nummers stonden op het programma op zondagmiddag 30 maart bij Copernikkel. Diverse muziekstijlen kreeg het publiek voorgeschoteld. Van filmmuziek tot klezmer, van Ramses Shaffy tot Bach, contrastrijker kon haast niet.

Tekst & foto: Olaf Smit

Koor en band tijdens het Winter/Lenteconcert

Het was allemaal erg indrukwekkend wat band, koor en gastmuzikanten deze middag lieten horen. Het begon heel verrassend met ‘Erbarme Dich’. Een klassiek nummer uit de Mattheuspassion van Johan Sebastian Bach en mooi gespeeld door Nader op sopraansax, Femke op piano en Janneke op viool.

Gedurfd maar goed uitgevoerd was het nummer ‘Laat me’ van Ramses Shaffy, gezongen door Franko en begeleidt door Pieter op gitaar.

Femke, Nader en Janneke spelen 'Erbarme Dich' van componist Bach

Franko (links) en Pieter spelen het nummer 'Laat me' van Ramses Shaffy

En dan hadden we nog onze gitaarvirtuoos en zingende klusjesman Maurits. Hij bracht het nummer ‘ Sound of Silence’ van Simon and Garfunkel, samen met Janneke. We werden er inderdaad stil van . . .

Geen concert zonder Copernikkelkoor en ook zij lieten zich van hun beste kant horen met een paar Oost-Europese liederen. En vanwege hun succes tijdens het Winterconcert twee jaar geleden was ook het kleinkunstduo ‘Marie en Antoinette’ uitgenodigd voor een kleine reprise.

Maurits brengt het nummer 'Sound of Silence', samen met Janneke

En natuurlijk ons Copernikkelkoor . . . 

Tot slot willen we toch ook even de andere muzikanten noemen die een mooie en belangrijke bijdrage hebben geleverd aan een goed bezocht Lenteconcert; Suzanne op viool, Kees op contrabas, Heleen met accordeon, Ahmad op slagwerk en Lisette met zang en kleine percussie.

Vanwege de drukte overwegen we volgend jaar uit te wijken naar een andere plek zodat er meer ruimte is voor zowel muzikanten als publiek. Ziggodome zou een optie kunnen zijn, u hoort van ons.