Boschvelders in beweging

Woensdag 14 mei 2025

Samen in Beweging

Vrouwen uit Boschveld sporten elke donderdag samen

Sinds woensdag 14 mei oefent elke week een groepje vrouwen uit Boschveld onder leiding van een sportcoach. Dit gebeurt in het gebouw van Omnii aan de Boschveldweg  in de wijk 't Zand. Helaas was er geen ruimte beschikbaar bij de BBS in Boschveld zelf. En Omnii kennen we want ook onze Wereldkeuken heeft daar inmiddels een plekje gevonden.

Tekst: Olaf Smit

(Foto: Enkele vrouwen van 'Samen in Beweging' bij Omnii in de sportruimte, met Amal en Doortje in het midden in het zwart)

Samen Gezond
De gemeente heeft sinds vorig jaar een nieuw project van Samen Gezond, nl: 'Heel Boschveld 7 jaar erbij'.  Bedoeling van dit nieuwe initiatief is dat bewoners - uit wijken waar mensen volgens onderzoek gemiddeld 7 jaar korter leven - samen met de gemeente hun algemene gezondheid en welbevinden gaan verbeteren door middel van sport, goede voeding en elkaar ontmoeten.

Stagiaire
En laat nu net bij Copernikkel een stagiaire zijn die bij Avans Hogeschool de studie ‘Gezondheid en sociaal werk’ volgt. Amal Fajr heet ze. En Amal is gesprekken gaan voeren met vrouwen bij de NaaiMeetUp, de Wereldkeuken, Het Fietshuis, BBS en Copernikkel over gezondheidsproblemen en of ze een beetje enthousiast reageerden op haar idee voor een nieuwe bewegingsclub in Boschveld.

Samen in beweging
Resultaat van de gesprekken is inderdaad een enthousiaste groep dames (±15) die nu elke donderdag bij elkaar komt om een uur lang bewegingsoefeningen te doen met deskundige hulp van sportcoach Doortje. Volgens Amal is het nu al een succes want er staan vrouwen op de reservelijst die ook graag mee willen doen. Er wordt les gegeven in een besloten ruimte bij Omnii aan de Boschveldweg (andere kant spoor). Elke donderdag van 09.30 tot 10.30 uur en deelname is gratis dankzij een bijdrage vanuit het Samen Gezond fonds van de gemeente.